Apie eleganciją ir gyvenimo malonumus pagal prancūzes

Neseniai su dukryte baigėme skaityti J. L. Scott knygą „Madam elegancijos pamokos“. Linksma ir įkvepianti knyga. Joje atradome daugybę pravarčių dalykėlių, kuriais norėtume pasidalinti su Jumis. Aišku, keletas punktų neatstoja visos perskaitytos knygos, tačiau tikiu, kad bent šiek tiek pajausite Prancūzijos skonį ir būsite įkvėpta permainoms.

Įdomu tai, kad prancūzių garderobą sudaro tik dešimt daiktų (svarbu paminėti, kad į juos neįeina bateliai, paltai ir suknelės). Tai palaidinės, sijonai, kelnės ir megztukai. Iš viso yra 10 daiktų (įsivaizduojate, tik dešimt?), kurie tarpusavyje kaitaliojami, nes prancūzės nemėgsta vilkėti tų pačių rūbų kasdien.

Taip pat prancūzėms labai patinka „la jokio“ makiažas. Buvau maloniai nustebusi jų kosmetinės kuklumu. Iš čia „pasiskolinau“ vieną makiažo stilių, kuris labai supaprastino mano gyvenimą. Paprastai, bet ne prastai – akių blakstienos padažomos tik blakstienų tušu, nepamirštam skruostikaulių papuošti skaistalais ir neryškus lupdažis arba lūpų vazelinas. Atrodo natūraliai ir gražiai su minimaliomis pastangomis.

Dalis, kuri labiausiai sužavėjo vadinasi „Kaip mėgautis gyvenimu?“. Kaip gi juo mėgautis?

1. Maistas – ne vien alkiui numalšinti, bet ir juo mėgautis, tuo pačiu džiaugtis žmonėmis esančiais šalia, aplinka. 2. Pagarba sau ir kiekvienam sutiktam. 3. Prašmatni apranga (ne tam, kad pasigirti prieš kitus, o sau, dėl savęs. Pasipuošti ir mėgautis savimi – tiek namuose, tiek visuomenėje (kada paskutinį kartą buvote pasipuošusi namuose sau?). 4 Klausykitės klasikinės muzikos, tai pakelia nuotaiką. 5. Rašykite laiškus ranka ir išsiųskite paprastu paštu. 5. Neskubėkite. 6. Sumažinkite į namus parnešamų daiktų kiekį. 7. Domėkitės menu. 8. Plėskite akiratį. 9. Labiau už viską vertinkite kokybę! 10. Gyvenkite aistringai!

Šį straipsnelį pabaigsiu nuostabiais J. L. Scott žodžiais: „Gyvenimas, pripildytas juoko, draugų, meno, intelektinių siekių ir įvairių džiaugsmų, bus nepaprastas. Leiskite jauduliui užlieti jus kasdien. Kasryt, išlipusios iš lovos, galite rinktis tik judėti ir paprasčiausiai egzistuoti arba gyventi aistringai, būti čia ir dabar, sugerti į save kiekvieną gyvenimo situaciją, nesvarbu, gera ji ar bloga.“

Daugiau apie knyga ir autorę rasite: www.dailyconnoisseur.com

Su meile,

Sonata ir Paula

Pagalbos moterims linija

“Pagalbos moterims linija” – tai savanoriška tarnyba teikianti nemokamą emocinę  pagalbą telefonu moterims visoje Lietuvoje.

Tavo skambučio laukiame nemokamu
8 800 66366 telefonu kasdien nuo 10.00 iki 21.00. Skambinti galima iš fiksuotų ryšio telefonų, taksofonų, Omnitel, Bitės GSM ir Tele2 tinklų.
Skambink į Pagalbos moterims liniją, jei:
  • Kenti smurtinius santykius savo šeimoje;
  • Patyrei prievartą;
  • Tave nuskriaudė, pažemino, sumušė, užgauliojo, persekioja, grasina, kaltina dėl visko, gadina ir laužo tavo daiktus;
  • Neleidžia išeiti iš namų, dirbti, bendrauti su draugais ir artimaisiais;
  • Nukentėjai nuo seksualinio išnaudojimo;
  • Esi įkalinta, verčiama užsiimti prostitucija;
  • Išgyveni netektį, skyrybas, krizę tarpusavio santykiuose;
  • Turi vidinių sunkumų, kyla minčių apie savižudybę, sunku priimti sprendimus;
  • Išgyveni dėl artimo žmogaus patiriančio smurtą ir nori padėti kenčiančiam žmogui;
Prie „Pagalbos moterims linijos“ Telefono budi savanorės konsultantės, kurios Tave išklausys, be išankstinio nusistatymo, padės susigaudyti esamoje situacijoje, išgirs ir pasistengs Tave suprasti, kartu su Tavimi ieškos sprendimo, o jei reikės, pasiūlys kitus pagalbos būdus, suteiks informaciją apie psichologinę, socialinę bei medicininę pagalbą teikiančias tarnybas. Pagrindiniai „Pagalbos moterims linijos principai“ yra anonimiškumas, konfidencialumas, besąlyginė pagarba skambinančiąjai ir jos sprendimams.
http://www.moters-pagalba.lt