Padėkit, prašau, noriu pradėti gyventi dėl savęs!

Prašau, padėkit, man labai svarbi Jūsų nuomonė! Kaip man pradėti gyventi dėl savęs, o ne dėl jo?

Esame pažįstami jau septyni metai. Susipažinome draugo gimtadienyje, užsimezgė meilus pokalbis – iš karto patikom vienas kitam. Po šio susitikimo matėmės kasdien, draugas vežiojo mane į mokyklą. Kartą ruošėmės eiti į mūsų draugo gimtadienį, kai mano vaikinas prigrasino, kad jei neatsiduosiu jam, daugiau su manimi nebendraus. Continue reading “Padėkit, prašau, noriu pradėti gyventi dėl savęs!”

Ieškokite gero charakterio vyro

“Kodėl? Nagi todėl, kad charakteris – vienas iš esminių savybių, kurią turi turėti jūsų gyvenimo palydovas.

Kas yra charakteris? Tai asmenybėssavojo Aš, viso to, kas jis yra, vertybių, kuriomis gyvena, moralės, kuri lemia jo elgesį, atskleidimas. Nuo vyro charakterio priklauso jo požiūris į save, požiūris į jus ir vieną gražią dieną – požiūris į jūsų vaikus. Dėl šios priežasties geras charakteris – tai pamatas, ant kurio kuriama laiminga santuoka. “(psl. 93)

Štai šešios svarbesnės charakterio savybės, į kurias reikia atkreipti dėmesį renkantis partnerį.”

1. Polinkis tobulėti ir sugebėjimas nesustoti ties pasiektu. Jeigu rasite vyrą, linkusį nuolat dirbti su savimi, tobulėti moraliniu požiūriu, tai iš karto išvengsite vienos iš didelių problemų, iškylančių po vestuvių: jūs norite plėtoti tarpusavio santykius, o jis – ne; jūs mėginate nurodyti jo trūkumus, o jis atsisako netgi klausyti apie tai. Polinkis tobulėti reiškia, kad jis pasiruošęs mokytis visko, kas jam padės būti ne tik geru vyru, bet ir harmoningesne asmenybe. Jums netgi nereikia skatinti lavintis – jis padarys tai pats.

2.Emocinis atvirumas. Intymūs santykiai grindžiami ne vien gyvenimu po vienu stogu, guolio dalijimusi arba naudojimusi drauge ta pačia vonia. Jie remiasi ir abipusiais jausmais. Štai kodėl taip svarbu rasti emociškai atvirą partnerį. Jis turi būti toks žmogus, kuris visuomet dalijasi su jumis savo jausmais ir išgyvenimais. Jūs turite žinoti, kad jo širdis visada atvira jums. Continue reading “Ieškokite gero charakterio vyro”

Penkios meilės kalbos

“Jūsų ir sutuoktinio meilės kalba gali skirtis kaip kinų kalba nuo anglų. Jeigu sutuoktinis supranta tik kinų kalbą, kad ir kaip stengsitės postringauti apie meilę angliškai, niekada nesuprasite vienas kito. Sakydamas savo žmonai, kad ji graži ir jis didžiuojasi būdamas jos vyru, mano bendrakeleivis kalbėjo jai palaikymo žodžių kalba. Jis sakė nuoširdžius meilės žodžius, bet žmona jų nesuprato. Galbūt ji laukė, kad meilę jis išreikštų veiksmais. Neužtenka būti nuoširdžiam. Turime norėti išmokti sutuoktinio meilės kalbą, jei norime suprantamai perteikti meilę. Continue reading “Penkios meilės kalbos”