Pavydime gražioms moterims? Paverskime pavydą įkvėpimu

 Tarptautinės moterų dienos proga, noriu šiek tiek kitaip pažiūrėti į šią šventę, iškelti ne tokią malonią moterų tarpusavio bendravimo dalelę – pavydą. Šiandien kiekvieną iš Jūsų kviečiu pabūti atvirai su pačia savimi ir prisiminti tas akimirkas, kai gražiai moteriai praėjus gatve, žiūrime pavymui ir bandome bent prie ko nors „prikibti“, kad pasijaustume geriau arba, kai mūsų kolegei darbe sekasi geriau nei mums, bandome ieškoti jos „silpnųjų vietų“ arba apskritai ignoruojame…..Kodėl? Nes nesijaučiame pakankamai gražios, vertos dėmesio, nes vaikystėje nebuvo šalia žmogaus, kuris kartotų, jog esame gražiausios, protingiausios tik dėl to, kad esame.

 Kartą dalyvavau vienuose mokymuose, kur mergina iš Švedijos pasakojo apie universitetą, kuriame dirbo. Ji pasidalino pasakojimu, apie kartu su ja dirbančias gražias moteris, kurios sulaukdavo daugybės vyrų dėmesio, tačiau būtinai būdavo „atstumtosiomis“ ne taip dosniai grožiu apdovanotų moterų kompanijoj. Ir čia prisiminiau vienos rusų grupės dainos žodžius „todėl, kad negalima būti tokia gražia“….

Tęsiant pavydo tarp moterų temą,  pacituosiu K. Randolph straipsnį “Pavydite gražioms moterims? Paverskite pavydą įkvėpimu” (angl. „Jealous of Pretty Women? Turn Your Envy into Inspiration“). Continue reading “Pavydime gražioms moterims? Paverskime pavydą įkvėpimu”

Daugiau dovanokime!

Duodami atveriame duris gauti.

Kasdien turime daugybę galimybių „duoti“: gražūs žodžiai, šypsena, meilė, komplimentai, mandagiai užleisdami kelią kitam vairuotojui, maloniai pasisveikindami, kai perkame laikraščius ar žmogui gaminančiam mums kavą. Duodame, kai leidžiame nepažįstamam žmogui pirmam įeiti į liftą, kai paklausiame į kokį aukštą jis važiuoja ir paspaudžiame to aukšto mygtuką. Jei kažkam kažkas iškrenta iš rankų, duodame pakeldami jo daiktą nuo žemės. Duodame, kai apkabiname tuos, kuriuos mylim, kai paskatiname, palaikome. Yra daugybė galimybių duoti, tuo pačiu atveriant duris gauti.

Ronda Byrne (www.tvsecret.tv)

Laisvas vertimas iš anglų kalbos pagal ori.lt