Pagalbos moterims linija

“Pagalbos moterims linija” – tai savanoriška tarnyba teikianti nemokamą emocinę  pagalbą telefonu moterims visoje Lietuvoje.

Tavo skambučio laukiame nemokamu
8 800 66366 telefonu kasdien nuo 10.00 iki 21.00. Skambinti galima iš fiksuotų ryšio telefonų, taksofonų, Omnitel, Bitės GSM ir Tele2 tinklų.
Skambink į Pagalbos moterims liniją, jei:
  • Kenti smurtinius santykius savo šeimoje;
  • Patyrei prievartą;
  • Tave nuskriaudė, pažemino, sumušė, užgauliojo, persekioja, grasina, kaltina dėl visko, gadina ir laužo tavo daiktus;
  • Neleidžia išeiti iš namų, dirbti, bendrauti su draugais ir artimaisiais;
  • Nukentėjai nuo seksualinio išnaudojimo;
  • Esi įkalinta, verčiama užsiimti prostitucija;
  • Išgyveni netektį, skyrybas, krizę tarpusavio santykiuose;
  • Turi vidinių sunkumų, kyla minčių apie savižudybę, sunku priimti sprendimus;
  • Išgyveni dėl artimo žmogaus patiriančio smurtą ir nori padėti kenčiančiam žmogui;
Prie „Pagalbos moterims linijos“ Telefono budi savanorės konsultantės, kurios Tave išklausys, be išankstinio nusistatymo, padės susigaudyti esamoje situacijoje, išgirs ir pasistengs Tave suprasti, kartu su Tavimi ieškos sprendimo, o jei reikės, pasiūlys kitus pagalbos būdus, suteiks informaciją apie psichologinę, socialinę bei medicininę pagalbą teikiančias tarnybas. Pagrindiniai „Pagalbos moterims linijos principai“ yra anonimiškumas, konfidencialumas, besąlyginė pagarba skambinančiąjai ir jos sprendimams.
http://www.moters-pagalba.lt

Apie smurtą šeimoje

 

Šeimoje vykstantys procesai

 Visos poros, kad ir kaip gerai jos besitartų, kartais pykstasi dėl sprendimų arba susierzina dėl kito asmens poelgių. Visos poros nesutaria dėl blogos nuotaikos, nuovargio, pykčio ar streso. Mėgindamos suderinti skirtumus poros naudoja labai įvairius būdus. Labai įvairūs ir porų tarpusavio bendravimo būdai. Smurtas šeimoje smarkiai skiriasi nuo šeimyninio konflikto. Smurtas tai yra gąsdinimo, prievartos ir jėgos naudojimas. Ši jėga gali būti naudojama sąmoningai, siekiant išlaikyti galią ir kontrolę, kitais atvejais ketinimas gali būti nesąmoningas, tačiau paprastai siekiama išlaikyti ir įtvirtinti moters paklusnumą, bejėgiškumą. Pavyduliavimas, yra tas paaiškinimas, kodėl vyrai vartoja smurtą prieš moteris. Bejėgiškumą dažniausiai patiria moterys, kai būna priverstos pasiduoti, nesulaukia pagalbos iš aplinkinių, susitaiko su esama padėtimi. Smurtaujantis elgesys nėra atsitiktinis vienkartinis veiksmas. Jis nukreiptas į partnerį siekiant kontroliuoti elgesį sukeliant baimę.
Tikėtina, jog Tu patiri smurtą šeimoje, jeigu: Continue reading “Apie smurtą šeimoje”