Apie gyvenimą „dabar“

 

Praeitą antradienį lankiausi Vilniaus oro uoste. Išlydėjau brolį. Prieš jam iš vykstant abu priėjome išvados, kad per tris akimirksniu praskridusias savaites, taip ir nebuvome „broliškai“ susėdę ir nuoširdžiai pasikalbėję. Trys savaitės tikrai ne trumpas laikotarpis….Vis atrodė, kad kiti darbai, susitikimai, renginiai yra svarbesni ir turi būti atlikti pirmiau, o tada, kai ateis savaitgalis, o po jo kitas ir dar kitas, tuomet mes rasime laiko pabūti kartu. Deja, toks savaitgalis, taip ir neatėjo.

Šiandien, grįždama iš darbo, liūdėjau dėl išvykusio brolio ir mąsčiau. Daugelis mūsų gyvename nuo pirmadienio iki penktadienio, laukdami kuomet prasidės savaitgalis…ir tuomet mes galėsime „normaliai“ išsimiegoti, pailsėti, nuveikti kažką ypatingo, pabūti su mylimasis žmonėmis, pasilinksminti ar šiaip, tiesiog atsipalaiduoti. Gyvename savaitgaliais, o šiokiadieniais sukandę dantis keliamės į darbus, maitinamės pusfabrikačiais, vakarus „prastumiame“ spoksodami į televizorių, nes ryt vėl nauja „darbo“ diena. Taip gyvendami prarandame labai daug vertingo laiko, kurį galėtume panaudoti prasmingiau, sąmoningiau ir kūrybiškiau. Iš tikrųjų, režimą „savaitgalis“, „atostogos“ ir „darbo dienos“ sukūrė mūsų protas. Tai jo nuostata, kad tikras gyvenimas prasideda tik penktadienio popietę (ar atostogų metu) ir pasibaigia sekmadienio vakarą. Continue reading “Apie gyvenimą „dabar“”

Apie eleganciją ir gyvenimo malonumus pagal prancūzes

Neseniai su dukryte baigėme skaityti J. L. Scott knygą „Madam elegancijos pamokos“. Linksma ir įkvepianti knyga. Joje atradome daugybę pravarčių dalykėlių, kuriais norėtume pasidalinti su Jumis. Aišku, keletas punktų neatstoja visos perskaitytos knygos, tačiau tikiu, kad bent šiek tiek pajausite Prancūzijos skonį ir būsite įkvėpta permainoms.

Įdomu tai, kad prancūzių garderobą sudaro tik dešimt daiktų (svarbu paminėti, kad į juos neįeina bateliai, paltai ir suknelės). Tai palaidinės, sijonai, kelnės ir megztukai. Iš viso yra 10 daiktų (įsivaizduojate, tik dešimt?), kurie tarpusavyje kaitaliojami, nes prancūzės nemėgsta vilkėti tų pačių rūbų kasdien.

Taip pat prancūzėms labai patinka „la jokio“ makiažas. Buvau maloniai nustebusi jų kosmetinės kuklumu. Iš čia „pasiskolinau“ vieną makiažo stilių, kuris labai supaprastino mano gyvenimą. Paprastai, bet ne prastai – akių blakstienos padažomos tik blakstienų tušu, nepamirštam skruostikaulių papuošti skaistalais ir neryškus lupdažis arba lūpų vazelinas. Atrodo natūraliai ir gražiai su minimaliomis pastangomis.

Dalis, kuri labiausiai sužavėjo vadinasi „Kaip mėgautis gyvenimu?“. Kaip gi juo mėgautis?

1. Maistas – ne vien alkiui numalšinti, bet ir juo mėgautis, tuo pačiu džiaugtis žmonėmis esančiais šalia, aplinka. 2. Pagarba sau ir kiekvienam sutiktam. 3. Prašmatni apranga (ne tam, kad pasigirti prieš kitus, o sau, dėl savęs. Pasipuošti ir mėgautis savimi – tiek namuose, tiek visuomenėje (kada paskutinį kartą buvote pasipuošusi namuose sau?). 4 Klausykitės klasikinės muzikos, tai pakelia nuotaiką. 5. Rašykite laiškus ranka ir išsiųskite paprastu paštu. 5. Neskubėkite. 6. Sumažinkite į namus parnešamų daiktų kiekį. 7. Domėkitės menu. 8. Plėskite akiratį. 9. Labiau už viską vertinkite kokybę! 10. Gyvenkite aistringai!

Šį straipsnelį pabaigsiu nuostabiais J. L. Scott žodžiais: „Gyvenimas, pripildytas juoko, draugų, meno, intelektinių siekių ir įvairių džiaugsmų, bus nepaprastas. Leiskite jauduliui užlieti jus kasdien. Kasryt, išlipusios iš lovos, galite rinktis tik judėti ir paprasčiausiai egzistuoti arba gyventi aistringai, būti čia ir dabar, sugerti į save kiekvieną gyvenimo situaciją, nesvarbu, gera ji ar bloga.“

Daugiau apie knyga ir autorę rasite: www.dailyconnoisseur.com

Su meile,

Sonata ir Paula