Apie gyvenimą „dabar“

 

Praeitą antradienį lankiausi Vilniaus oro uoste. Išlydėjau brolį. Prieš jam iš vykstant abu priėjome išvados, kad per tris akimirksniu praskridusias savaites, taip ir nebuvome „broliškai“ susėdę ir nuoširdžiai pasikalbėję. Trys savaitės tikrai ne trumpas laikotarpis….Vis atrodė, kad kiti darbai, susitikimai, renginiai yra svarbesni ir turi būti atlikti pirmiau, o tada, kai ateis savaitgalis, o po jo kitas ir dar kitas, tuomet mes rasime laiko pabūti kartu. Deja, toks savaitgalis, taip ir neatėjo.

Šiandien, grįždama iš darbo, liūdėjau dėl išvykusio brolio ir mąsčiau. Daugelis mūsų gyvename nuo pirmadienio iki penktadienio, laukdami kuomet prasidės savaitgalis…ir tuomet mes galėsime „normaliai“ išsimiegoti, pailsėti, nuveikti kažką ypatingo, pabūti su mylimasis žmonėmis, pasilinksminti ar šiaip, tiesiog atsipalaiduoti. Gyvename savaitgaliais, o šiokiadieniais sukandę dantis keliamės į darbus, maitinamės pusfabrikačiais, vakarus „prastumiame“ spoksodami į televizorių, nes ryt vėl nauja „darbo“ diena. Taip gyvendami prarandame labai daug vertingo laiko, kurį galėtume panaudoti prasmingiau, sąmoningiau ir kūrybiškiau. Iš tikrųjų, režimą „savaitgalis“, „atostogos“ ir „darbo dienos“ sukūrė mūsų protas. Tai jo nuostata, kad tikras gyvenimas prasideda tik penktadienio popietę (ar atostogų metu) ir pasibaigia sekmadienio vakarą.

Kur link lenkiu? LAIKAS NELAUKIA. Dienos, o kartu su jomis ir visas mūsų gyvenimas praskrieja labai greitai. Paklauskite savęs, kiek iš jų pragyventos prasmingai? O kiek džiaugsme? O kiek kupinų juoko, aistros, entuziazmo? Dvi per savaitę?O jei dar išbraukti ta laiką kai kuopiamės namus ar snaudžiame iki 11 ryto? Viena? Pusė?

Aišku, reikia tvarkytis savo aplinką ar numigti perpietes miego kai kūnas to reikalauja. Tačiau labai svarbu suvokti, kad visa tai, ko norime, apie ką svajojame reikėtų „daryti dabar“. Rasti laiko ir padaryti dabar. Kad, likus valandai iki lėktuvo skrydžio išlydint brangų žmogų viduje neliktu kartelis dėl į niekur pradingusio laiko, dėl neįgyvendintų norų, neišsipildžiusių svajonių.

Noriu pakviesti visas jus, pasinaudoti mums duotu laiku, ir prisiminti tai, kas jau senokai kirba mintyse, bet niekaip neatrandate laiko realizuoti. Padarykite tai dabar, tuoj pat ir gyvenimas taps šviesesniu ir prasmingesniu. Neliks apgailestavimo, kad kažko taip ir nepavyko įgyvendinti, sukurti, padaryti. Pildykite savo norus pačios, pildykite juos DABAR!

Ir pabaigai.

PRATIMAS. Rašytojas R. Sharma yra pasiūlęs dienai pasibaigus rašyti dienoraštį. Rašyti ne tik apie savo jausmus, emocijas, mintis, svajones, bet ir apie išgyventas gražias/linksmas akimirkas. Kas vakarą pasirašyti penkis tą dieną nutikusius gerus dalykus. Užbaigti dieną su dėkingumu už patirtą gėrį dalykus. Pabandykite! Liksite nustebusios, kiek daug gerų dalykų vyksta Jūsų gyvenime!

Su meile,

Sonata

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.