Jei norite pagerinti gyvenimo kokybę

„Anksčiau ar vėliau, jei norite pagerinti gyvenimo kokybę bei tapti žavesnė, teks pripažinti, jog pati esate už save atsakinga. Kol sakysite, jog kalti kiti ar taip susiklostė aplinkybės, neliks nieko kita, kaip tik kentėti ar net bandyti sprukti. Abu atvejai – gynybos taktika.“ (190 p.)

„Atsakomybę prisiimti dažniausiai ryžtamės tik tada, kai kančia darosi nebepakeliama, kitaip tariant, kai esame priremtos prie sienos.“ (191 p.) „Atsakomybė tikrąja to žodžio prasme reiškia nesijausti aplinkybių auka, o pačiai būti savo gyvenimo režisiere – visur ir visada!” (183 p.)

“Atsakomybė gali išvaduoti iš daugelio rūpesčių. Jūs nebenusiteikusi toliau kentėti. Iš aukos būsenos pereinate į aktyvų veikimą, taip įgaudamos naujų jėgų ir pasitikėjimo. Jei nutarėte perimti savo atsakomybės dalį, galite elgtis taip:

    • Nebelaukite kol kitas pasikeis ar kol geriau susiklostys aplinkybės.
    • Praverkite burną ir nedejuodama, nepriekaištaudama aiškiai pasakykite, kas nepatinka.
    • Kalbėkite apie tai kaip jaučiatės.
    • Ramiai ir dalykiškai pasakykite ko norite.
    • Pagalvokite ką galite padaryti, kad padėtis pasikeistų.

Kartais aktyviai veikiant galima pasiekti, kad pasikeistų jūsų partneris. Žiūrint iš socialinės psichologijos taško, esate sukūrusi su juo sistemą. Vos tik ką nors pakeičiate, sistema praranda įprastinę pusiausvyrą. Taip kiti priverčiami tam tikru būdu reaguoti į pasikeitimus. Poveikis gali būti labai teigiamas, bet taip pat įmanoma, kad kiti reaguos atakavimu ar pasitraukimu. Tačiau viena galiu užtikrinti: jūs bet kokiu atveju jausitės geriau. Nusistovėjusi padėtis pagerėja, kai ją išjudini.“(191 p.)

„„Dabar yra jėgos akimirka“, – skamba viena kahunų, Havajų žinių, mokymo taisyklė. Ji teigia, kad mūsų energija gali paveikti tik dabartį. Vakarykštė diena praėjo, čia nieko negalime pakeisti, kad ir kaip plėšytumės. Vadinasi, graužti save dėl jos visai beprasmiška“ (198 p.)

„Viskas klosis kitaip, jei remsimės laimėjimo modeliu. Įsivaizduokime, jog galime rinktis du kelius, A ir B. Mąstant pagal laimėjimo modelį, atrodo taip: visai nesvarbu, kokį kelią pasirinksiu, eidama bet kuriuo iš jų tik laimėsiu.

Įsisąmoninkite, jog abiem atvejais galima pešti naudos. Eidama bet kuriuo keliu, galite susivokti, kas iš tiesų esate, galite mokytis, augti ir džiaugtis gyvenimu. Abu keliai, nepaisant rezultato, suteikia šią galimybę.“(177 p.)

E. Wlodarek. Neliksiu nepastebėta. 1999

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.