Patarimai ištekėjusioms moterims

Pradėkite nuo išvaizdos.“ (149 p.)

 Jei jūsų vyras nekreipia į jus dėmesio, gal tam yra kokia nors priežastis? Įdėmiai įsižiūrėkite į save!” “Užuot reikalavusi iš savo vyro daugiau dėmesio arba slapta linkėjusi jo gražutei sekretorei (anot jūsų, ji liekna tik dėl to, kad niekada neturėjo vaikų) pakeisti darbą arba būti atleistai, jau šiandien imkitės tobulinti save. Nesiteisinkit, kad tai per daug dirbtina ir kad jums yra svarbesnių dalykų. Išvaizda turi didelę reikšmę, ir kodėl gi savo vyrui negalėtumėt atrodyti karšta ir patraukli. Įsivaizduokite, tarsi jūs vėl su juo draugautumėt!“ „Gerai atrodydama, jūs geriau jausitės ir jam tai patiks!“ (150 p.)

 • Tobulėkite dvasiškai.

Kai kurios moterys dažnai skundžiasi mažu savo vyrų dėmesiu, o pačios taip mažai daro arba nieko nedaro, kad pakeistų savo gyvenimą.“ „…raginame neapsiriboti bendravimu su savo vyrais, o įsitraukti į dar kokią nors veiklą. Tai gali būti darbas, draugai, savarankiška veikla labdaros organizacijose, mokymasis, hobis arba sportas, arba bent laikraščių ar knygų skaitymas.“ (150 p.)

 • Neįsitraukite į savitarpio santykių analizę ir neverskite vyro apie tai pasikalbėti.

Ne paslaptis, kad moterys labiau negu vyrai mėgsta kalbėti apie savo jausmus ir aiškintis „santykius“. Jei jaučiate poreikį iš širdies pasikalbėti su savo vyru, bet įtariate, kad tuo momentu jam tai nerūpi, geriausia yra palaukti. Jei labai norite, išsikalbėkite su drauge. Nenagrinėkite, kodėl jis nenori kalbėtis. Kai jūs nusiraminsite ir labiau pasitikėsite tarpusavio santykiais, gal tada jis panorės tai aptarti.“ (151 p.)

 • Palikite jį vieną.“

„Vyrai kartais mėgsta pabūti vieni – ir tada neverskite jų kažką kartu daryti. Leiskite jam pabūti savame pasaulyje, o pati užsiimkite savuoju!“ “Geriau užsiimti savo reikalais ir palaukti, kol jis pasiges jūsų. Santuoka yra geresnė, kai vyras siekia moters! (151 p.)

 • Nebūkite priekabi.“

Nesiskųskite be perstojo, kad trūksta pinigų, kad per mažas jūsų namas ir daug kas jame nepadaryta. Papasakokite jam apie tai, ką turi jūsų draugai ir ko jūs neturite.“ „Neieškokite jo blogybių, o pastebėkite tai, kas yra gera. Pasakykite jam, kad su juo esate laiminga ir patenkinta savo gyvenimu ir santuoka.“ (152 p.)

 • Leiskite jam parodyti meilę.

Kai kurios ištekėjusios moterys nori, kad jų vyrai dažniau grįžtų namo su gėlėmis. Jei jūsų vyras ne visada tai padaro, nepykite ir neįsižeiskite. Džiaukitės, kad jis vedė jus, ir nesitikėkite, kad įrodinės tai kasdien. O jūs pati ar visada esate romantiška ir mylinti, kai jis grįžta namo?“ (152 p.)

 • Nebūkite pavydi.

Nesijaudinkite dėl kiekvienos moters, su kuria jis pasikalba pobūvyje, bet būkite pasitikinti ir linksminkitės pati. Nebūkite tik su juo – įsimaišykite į kitų žmonių būrį, bendraukite su jais. Pavydas – tai jūsų silpna vieta. Jūsų vyras neturi galvoti, kad jis jums yra viskas.“ „Bet kuriuo atveju pavydas nieko gero neduoda, ir neverta gaišti tam laiko. Geriau užsiimti savo karjera, vaikais, draugais, hobiais, mokytis naujų dalykų.“(153 p.)

 • Palaikykite gerus santykius su jo draugais ir šeima.

Nebūtina užmegzti labai gerus santykius su kiekvienu jo šeimos nariu ir draugu. Tačiau stenkite nekritikuoti jų savo vyro akivaizdoje. Visada rinkitės geriausią kelią.“ „Susiraskite patikimą draugę, kuriai galėtumėt išsakyti savo nepasitenkinimą. Netgi jei esate visiškai teisi, nereikia skųstis savo vyrui.“ (154 p.)

 • Bandykite rasti vidurio kelią.

„Jūs žavitės sentimentaliais filmai, o jis siaubo filmais, kur liejasi kraujas. Ką daryti? Būkite atvira naujam aptyrimui. Plėskite savo horizontą ir pamatysite, kad iš savo vyro galite daug ko išmokti.“ (154 p.) „Nors tai gali būti nelengva, leiskite kartais jam laimėti. Kodėl? Juk santykiai su juo jums yra svarbiau negu nuolatinės pergalės! Su šypsena leisdama savo vyrui laimėti, jūs tapsite labiau jo geidžiama ir jis tikriausia pagalvos, kad kiekvienas vyras būtų patenkintas jus turėdamas“ (155 p.)

 • Skubėkite atsiprašyti, ir geriausia tai padyti pirmai.

Ginčai yra normali šeimyninio gyvenimo dalis, bet negalima nuolatos šaukti, jausti pagiežą, nešioti savyje nuoskaudas ir mažiausią ginčą paversti kankyne. Ginčo metu venkite nedoro ir klastingo elgesio. Neikite miegoti susipykę, ir pabandykite susitaikyti pirmoji. Jūs džiaugsitės tai padariusi.“ (155 p.)

 • Švara – tai labai svarbus dalykas.

Kai kalbama apie artimus, gilius santykius, ši taisyklė gali atrodyti nereikšminga, bet gyvenime vyrams tai yra svarbu, netgi svarbiau negu moterims.Netvarka, kambariuose išmėtyti laikraščiai, dėmėtas kilimas, nubėgę kojinių akys, nešvari vonia….visa tai nežadina erotinių jausmų!“(156 p.)

 • Būkite nepriklausoma.

Nekalbėkite nuolat apie tai, kad viena jūs pražūtumėt. Jūsų vyras turi žinoti, kad jūs jaučiatės esanti geidžiama, niekam neprilygstanti moteris ir jam labai pasisekė, kad jūs už jo ištekėjote. Iš tiesų vyras nori tokios moters, kuri gali gyventi be jo, bet pasirinko gyvenimą su juo.“(156 p.)

 • Raskite laiko kur nors išeiti kartu.“

„Žinoma, jūsų vaikai yra nusipelnę jūsų dėmesio, bet jiems taip pat reikalingi normalūs tėvų santykiai. Tokių būdu sukursite sveiką atmosferą, nes praleisti šiek tiek laiko atskirai nuo vaikų yra taip pat svarbu, kaip ir būti kartu su jais.“(157 p.)

 • Užsirakinkite miegamojo duris.

Iš pradžių jūsų vaikai gali dėl to pasijusti izoliuoti ir supykti, bet suaugę jie prisimins, kaip jų tėvai kurį laiką būdavo užsidarę, ir tai padės jiems tvarkyti savo vedybinį gyvenimą.“(157 p.)

 • Pastabas sakykite maloniai.

Niekas taip neardo meilės ryšių, kaip kalbėjimas pakeltu tonu ir kritika. Jei jūs esate susierzinusi, prislėgta arba įsitempusi, pabandykite išsikrauti bėgiodama, nueikite pas draugę arba darykite jogos pratimus.“ „Net būdama pavargusi nebandykite kritikuoti savo vyro ir prikaišioti jam jo silpnybių“ (157 p.)

 • Neturėkite perdėtų vilčių.

Jei jis dirba viršvalandžius savaitgaliais ir nepadovanoja jūsų gimtadieniui to, ko norėjote nepykite. Paklauskite savęs, ar tai svarbu? Kai pradedate jaudintis dėl menkniekių, pabandykite būti dėkinga likimui, kad esate laimingai ištekėjusi! (158 p.)

E. Fein ir S. Schneider. Vedybų taisyklės. 2002

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *