Diskusija: ar gali mergina/moteris imtis iniciatyvos pirma santykių pradžioje?

Daugelio mano pažįstamų moterų nuomone, mergina/moteris turėtu sulaukti vyro iniciatyvos su ja susipažinti. Anot jų, vyras pirmas turėtų užkalbinti, paprašyti telefono numerio, pakviesti į pasimatymą ir t.t. Panagrinėkime, ką šiuo klausimu sako knygos apie vyrų/moterų santykius.

D. Copeland ir R. Luis knygoje „Kaip sutarti su vyrais“ teigia, kad moterys, kurios buvo išauklėtos tikėti, kad pakviesti vyrą į pasimatymą tolygu nusižeminti, dažniausiai yra vienišos būtent dėl šios priežasties. Autorių nuomonė, „senosios“ taisyklės nebegalioja, todėl santykius užmegzti gali ne tik vyrai, bet ir moterys. Tačiau štai ką jie siūlo merginai/moteriai, kuri ryžtasi skambinti vyrui pirma: „Jeigu jam skambinate, žinutę galite palikti tik du kartus.“ „Priešingu atveju jis gali jus pradėti vadinti: „Ta moteris, kuri man visada skambina“ ir taip puikuotis, kad jo siekiate ir trokštate, jog niekada nepaskambins pats.“ (psl. 185)

Knygos „Patarimai. Laiko patikrintos paslaptys kaip pavergti tikro vyro širdį“ autorės E. Fein ir S. Schneider rašo štai ką: „Pirmos užkalbindamos vyrą mes įsikišame į įvykius, kurie turi arba neturi nutikti, o gal tampame priežastimi pokalbio ar pasimatymo, kurio neturi būti, ir pasijuntame nelaimingos. Kada nors vėliau jis užkalbins merginą, kurios pats geidžia, o tave paliks.“ (psl. 39) „Kai kurios labai protingos moterys stengiasi paspartinti įvykius, prisidengdamos verslo reikalais. Jos mano esančios pernelyg išsilavinusios ar talentingos, kad būtų pasyvios, žaistų žaidimus ar klausytų patarimų. Jos mano, kad jų diplomai ar atlyginimai suteikia teisę padaryti gyvenime daugiau, negu sėdėti ir laukti, kol suskambės telefonas. Be abejo, moterys, kurios verždamosi pirmyn sulaukia atkirčio, pasijunta baisiausiai įskaudintos. Taip ir turi būti! Vyrai žino, ko jie nori. Niekam nedera jų prašyti kartu papriešpiečiauti.“ (psl. 40)

Mano mėgstamas vyrų/moterų santykių ekspertas J. Gray knygoje „Marso ir Veneros pasimatymai rašo: „Mūsų tėvų kartos požiūriu, moteris jokiu būdu negali skambinti vyriškiui. Tai buvo laikoma labai įžuliu ir nemoterišku poelgiu. Motinos perspėdavo dukteris: nebūk pernelyg palanki, pernelyg lengvai pasiekiama, pernelyg nuolaidi, kitaip jis tavęs negerbs. Ką gi – čia neišsigalvojimai. Taip buvo tada, taip liko ir dabar. Kai moteris siekia vyro atkakliau negu jis jos, vyras visuomet pradeda siekti jos ne taip atkakliai. Kam jam užsitraukti atstumties pavojų, kai partnerė mielai siekia jo? Partneris savaime atsipalaiduoja ir vangiau dalyvauja santykiuose. Užuot galvojęs, ko galėtų norėti moteris, vyras pradeda daugiau galvoti apie tai, ko norisi jam. Toks pasikeitimas labai trikdo moterį, nes atkaklumas, padedantis išsikovoti sėkmę verslo pasaulyje, visiškai nepasiteisina pasimatymų metu. Tokios moterys nesuvokia, kad vyrams reikia jausti, jog jie siekia sėkmingai, kitaip jie nesupras, ar partnerė jiems iš tikrųjų rūpi.“ (psl. 244)

O ką šiuo klausimu manote Jūs?
Ar galime pirmos užkalbinti mums patikusį vyrą ir pakviesti jį į pasimatymą?
Ką mano vyrai/vaikinai apie „drąsias“ moteris, žengiančias pirmąjį žingsnį? Ir kaip yra maloniau – siekti moters ar būti „pasiektam“?

One Reply to “Diskusija: ar gali mergina/moteris imtis iniciatyvos pirma santykių pradžioje?”

  1. Oi kokie islepinti musu vyrai 🙂 tos senos taisykles is tiesu turi be galo didele reiksme ir vyro parodytas pirmasis gestas moteriai yra tikrai labiau sveikintinas – tai pagarba ir moteriai ir sau… na bet ivertinant tam tikras siu laiku aplinkybes – maksimum ka moteris gali padaryt – subtiliai parodyt savo susidomejima… bet jei tas nepadeda – uzmirst ir eit tolyn. Kabinimasis vyrui ant kalklo velesnej perspektyvoj niekam laimes neatnesa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *