Kaip paprašyti vyro pagalbos?

Daugelis vyrų energingai imasi namų ruošos darbų tik tuomet, kai jų žmonos išlaiko šeimą. Tuo atveju, kai šeimoje abu sutuoktiniai siekia karjeros, ir vyras nepadeda žmonai su namų ruošos darbais, moteriai reikėtų paprašyti vyro pagalbos specifiniu būdų, bet ne kritikuojant ar atstumiant jį. Nesitikėkite, kad vyras pamatys, ką namuose reikėtų padaryti ir tuojau pat puls tai daryti. Deja, rutiną sukeliantys namų ruošos darbai vyro vertinimu nėra labai skubūs ar svarbūs.

Tačiau yra būdas, kuris visada veiksmingas – paprašyti vyro pagalbos specifiniu būdu. Vyrai dievina planus/projektus. Planai/projektai savaime yra specifiniai. Jie turi pradžią ir pabaigą. Tokiu būdu vyras gali nuspręsti, ką jis ketina daryti, ir visų svarbiausia, kada jis ketina tai daryti. Vyrai dažniausiai atlieka darbus, kurie jų manymu, yra patys svarbiausi. Visos šios sudedamosios dalys suteikia vyrui energijos ir motyvacijos. Toliau yra pateikiama keletas pavyzdžių kaip moteris gali paprašyti vyro pagalbos specifiniu būdu:

Jei ji yra pavargusi tą vakarą, ji gali pasakyti „Ar pagamintum arba užsakytum mums vakarienės šįvakar?“

Jei yra krūvos skalbinių, ji gali pasakyti „Ar padėtum man sulankstyti šiuos skalbinius šįvakar?“

Jei ji negali sutvarkyti virtuvės, ji gali pasakyti: „Ar išplautum šįvakarą indus? Man reikia pailsėti“

Jei ko nors reikia iš parduotuvės, ji gali paprašyti: „Ar nueitum į parduotuvę ir nupirktum visus daiktus iš šio sąrašo?“

Kiekviename iš šių pavyzdžių, ji jam duoda planą/projektą, kuris turi pradžią ir pabaigą. Vyrams patinka projektai, o rutininiai darbai neturi nei aiškios pradžios, nei pabaigos.

Kai vyras pavargęs namų ruošos darbai, lyginant su moterimi, retai kada jam būna prioritetiniai. Todėl net jei vyras ir pavargęs projektas/planas su apibrėžta pabaiga ar aiškiu sprendimu suteiks jam papildomos energijos, ypatingai jei moters balso tonas ar veido išraiška rodo, kad vyras bus teigiamai įvertintas už šią veiklą. Kai vyras kažką daro norėdamas padėti moteriai, bet ne todėl kad ji tikisi ar galvoja, kad jis privalo tai padaryti, jaučiasi artimesnis jai ir ateityje bus linkęs labiau padėti. Šis pasiryžimas padėti, paremtas tenkinant jos mažus pagalbos prašymus ar vykdant projektus, suteikia energijos dar daugiau veikti namuose, ir ilgainiui pripratins padėti vis daugiau ir daugiau.

Laisvas vertimas iš anglų kalbos pagal ori.lt

J. Gray, Why Mars and Venus Collide, 2008

One Reply to “Kaip paprašyti vyro pagalbos?”

  1. pastaruoju metu praktikuoju sitai – paprasyti pagalbos. Ir tikrai, jis dar ne karto neatsake neigiamai. buna, kad tenka lukterti, kol jis baigs, ka pradejes (net jeigu tai man atrodo visai nereiksminga, pvz, skaityti delfi kompiuteryje…), bet tai manes neerzina, nes mano tikslas – gauti pagalbos, buna pasiektas. Beje, prasau tada, kad man tikrai tos pagalbos reikia arba norisi. Manau, spekuliuoti situo neverta. O beje, tai neblogas budas pasakyti vyrui, KIEK vis delto yra tu namu ruosos darbu, kuriuos mes, moterys patyliukais padarome, jie lieka nepastebeti ir neuzfiksuoti, o juk musu laiko tam prireike tikrai nemazai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *