Kelionė į santykius prasideda nuo savęs

Šį straipsnelį skiriu savo draugui Vytautui iš USA, ieškančiam ir nerandančiam merginos.

Kelias į santykius, tai kelias, kuriuo eidami panaudojame visą savo išmintį ir patirtį.
Jei ketiname pradėti ieškoti mums tinkančių santykių, prieš tai pasinaudokime proga patobulinti save ir apsispręsti, ko iš tikrųjų norime iš gyvenimo. Atlikę šią savistabą, puikiai suvoksime, kokį žmogų norėtume turėti šalia savęs.
Prieš sutikdami savo svajonių partnerį, visų pirma, turime tapti svajonių partneriu patys sau. Kai išmokstame patenkinti savo pačių poreikius, mums nebereikia žmogaus, kuris užpildytų tuštumą esančią mūsų viduje. Pažinę ir išmokę mylėti save sukuriame tvirtą pagrindą draugystei.


Draugystė, pasimatymai, atviri santykiai, ilgalaikiai santykiai, santykiai per atstumą ar pasišventę santykiai – esame laisvi pasirinkti tokius santykius, kokių norime. Jei svajojame sukurti darnius santykius, tačiau nerandame tinkamo partnerio, prisiminkime, kad visata turi savo tvarką ir būtent šiuo metu jūsų gyvenimas yra toks, koks jis ir turėtų būti. Visko gali būti, kad laikas praleistas vienatvėje yra skirtas pasirengimui sutikti tinkamą partnerį. O santykiai, kurie nesusiklostė taip, kaip mes tikėjomės, moko mus būti išrankesniais kitą kartą.
Santykiai, kurių mes trokštame mūsų gyvenime gali atsirasti anksčiau ar vėliau. Nėra teisingo ar neteisingo kelio ieškant partnerio, ar laikotarpio per kurį tai turi įvykti. Klausykime širdies ir savo vidinio balso, tapkime svajonių partneriais patys sau ir būkime atviri meilei, nes kelionė į teisingus santykius prasideda nuo teisingų santykių su savimi.

www.dailyom.com
Laisvas vertimas iš anglų kalbos pagal ori.lt

                                                                                xxx
Santykių prigimtis
Romantinių santykių prigimtis yra kompleksinė. Traukos pagrindai tarp skirtingų žmonių yra tiek psichologiniai, tiek fiziologiniai. Ar esate pastebėję, kiek atkreipiame dėmesio į save, jei žingsniuojame gatve gerai nusiteikę, tarsi nebyliai sakydami „aš esu nuostabus“? Tai, ką jaučiame savo viduje atspindi išorė, nes mūsų kūnas siunčia subtilius signalus apie tai aplinkiniams.
Žmonės užmezga santykius dėl įvairių priežasčių: seksas, vienatvė, pinigai, ego, parama, patirtis, linksmybės, revanšas. Šis sąrašas neturi pabaigos. Todėl vieno žmogaus tikslas gali būti „sutikti sielos porą“, kito – „pasimylėti šiąnakt“. Kai nesugebame atpažinti ir suprasti vienas kito motyvų, dažnai įstumiame save į nesėmingus santykius. Tragiškumas šių santykių atsiskleidžia tik tuomet, kai išsiskiriame jausdami tik skausmą ir suvokimą, kiek laiko buvo išvaistyta veltui. Tačiau nesupraskite manęs klaidingai, susipažinti su žmonėmis, flirtuoti, vaikščioti į pasimatymus yra svarbi ir nuostabi gyvenimo dalis, bet kai mus valdo cheminiai procesai, aistra gali nuslopinti visus pažinties motyvus. Ir tai irgi nėra blogai, tai gamtos dėsniai. Bet jei norime pradėti kontroliuoti savo gyvenimą ir turėti mus tenkinančius visomis prasmėmis santykius, tuomet turime pradėti šį procesą valdyti. Nes aistrai užvaldžius – šaukštai po pietų.
Diena, kurią praleidi santykiuose, kurie tavęs netenkina, yra diena, kai nesi atviras tave tenkinantiems santykiams.
Jei nenori karoti preities klaidų ir rinktis nevykusius partnerius vėl ir vėl, akimirką sustok bei skirk laiko sau, kad paleistum neigiamas nuostatas ir įsitikinimus.
Tačiau štai ką reikėtų įsidėmėti. Jei pasikeisime mes, gali pasikeisti visas mūsų gyvenimas. Atsiradęs pasitikėjimas savimi pakeis ne tik romantinius santykius, bet santykius su kitais žmonėmis.
Pasirengimas santykiams
Realybė yra tokia: kol neįsimylime savęs ir savo pasaulėlio kuriame gyvename, tol negalime pamilti kito. Arba galime mąstyti apie tai paprasčiau – jei aš sau nepatinku, tai kaip galiu patikti kitam?
Įsidėmėkite, nesvarbu kaip pasibaigė jūsų paskutiniai santykiai, jūs dalinai esate atsakingas už jų žlugimą. Ką turėtume iš tikrųjų dabar padaryti, tai skirti sau laiko išsiaiškinti, ko norime iš santykių, koks partneris galėtų suteikti tai, ko mes norime, taip pat išsiaiškinti praeities klaidas.
Dažnai pagrindine santykių žlugimo priežastimi yra meilės ir pagarbos sau trūkumas atėjęs iš vaikystės. Todėl mūsų užduotis, atrasti neigiamas nuostatas ir pakeisti jas naujomis, kad išlaisinvti sielą, priversti širdį dainuoti, o patrauklumą spindėti.
 Taip pat reikėtų ištirti štai ką:
• Senus, nesėmingai pasibaigusius santykius – kokia dalis buvo mūsų kaltės juose, kaip jie prasidėjo, kas traukė ir kas atstūmė buvusiuose partneriuose bei santykiuose.
• Savo poreikius – ko norėtume iš idealių santykių ir kodėl. Pabandykite priskasti iki pat dugno atsakant į klausima, kodėl jums reikalingas naujas partneris ir santykiai.
Idealų partnerį – kokiomis savybėmis turi pasižymėti idealus partneris? Kas jums svarbu? Būkite atviras su savimi, įsivizduokite partnerį ir santykius savo kasdienybėje, ar jis tinka jums?
Kur jie yra? – paklauskite savęs, kur gali lankytis žmogus, kurio ieškau? Jei atliksime namų darbus sąžiningai, atrasime, kad tai bus vieta kur ir jūs norėtumėte nueiti. Paskambink draugams ir vyk ten, linksminkis, mėgaukis savimi, būk atviras i mėg tai, ką darai. Nepanikuok, jei trokštamas žmogus pasirodys ne iš karto. Linksminkis ir vieną dieną tai tikrai įvyks.
Tuomet, kai nustatome savo idealius santykius ir idealaus partnerio savybes, siūlyčiau jas užsirašyti, nes mes privalėsime tapti tomis savybėmis. Jei savo saraše pažymėjome, kad partneris turi būti patikimas, tokiu tapti turime mes. Jei nurodėme, kad jis turi būti dinamiškas ir atletiškas, o mes atrodome kaip kepeninė dešra, šiuo atveju yra dvi išeitys: arba tampame dinamiškais ir atletiškais, arba braukiame šią savybę lauk iš sąrašo. Svarbiausia būti sąžiningu su savimi!
Taigi permainos išorėje ateina kai įvyksta permainos mūsų viduje. Jei tvirtai nusprendėme pasikeisti, turime išlikti šiame procese kaip sudėtinga bebūtų. Patikėkit, rezultatai stulbinantys!

One Reply to “Kelionė į santykius prasideda nuo savęs”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.