Nelygiaverčiai santykiai

 Viena iš nuostabiausių ypatybių intymiuose santykiuose yra davimo ir ėmimo energijos manai, atsirandantys tarp dviejų žmonių. Idealiu atveju, abu žmonės kalba ir išklauso, teikia ir priima paramą vienodai. Retkarčiais kiekvienuose santykiuose šis balansas permetamas ant vieno žmogaus, kuriam tenka daugiau išklausyti, daugiau duoti. Paprastai, ilgainiui net tokia išimtis įgauna savo ritmą ir mes visi išgyvename tokias akimirkas kai imame ar duodame daugiau.

Tačiau pasitaiko santykių, kuomet balansas permetamas tik vienam žmogui. Tarkim yra žmogus, kuris mums patinka, bet pastebime, kad visi pokalbiai yra tik apie jo gyvenimą ir jo problemas, o jūsų niekada neaptariamos. Taip pat galime turėti draugą, kuris reikalauja besaikės paramos, tačiau jis negali arba nenori tokios pat suteikti mums. Ilganiui tokio pobūdžio santykiai tampa sekinantys ir neteikiantys pasitenkinimo. Viena išeitis būtų  nutraukti tokius santykius arba leisti jiems natūraliai išnykti, kita išeitis – pasikalbėti su draugu, kad norėtume sukurti lygiaverti balansą, kuriame ir jūsų problemos ar susirūpinimai būtų aptariami. Iš pradžių tai gali nustebinti, tačiau jei jie sugebės jus išgirsti, draugystė taps atviresnė. Taip pat jie gali būti jums dėkingi, kad atskleidėte problemą, kuri galbūt susijusi ir su kitais santykiais jų gyvenime.

Trečia išeitis – tiesiog priimti santykius tokius, kokie jie yra. Yra daugybė vienpusių santykių, kurie kaip bebūtų keista gyvuoja. Tokios draugystės pavyzdys gali būti mentoriniai santykiai, kuriuose mes mokomės iš kažko. Kitas vienpusių santykių pavyzdys, kuriuose mes padedam kažkam, kas serga, yra neįgalus ar kitaip vargsta. Šiais atvejais, mes paprasčiausiai galime būti dėkingi, kad galime padėti ar būti padedami, pasitikėdami, kad davimo ir gavimo balansas išsilygins mūsų gyvenimo kelyje.

 

Laisvas vertimas pagal  www.ori.lt

Straipsnio originalą rasite  www.dailyom.com

2 Replies to “Nelygiaverčiai santykiai”

 1. toks apie nieka straipsnis.
  yra taip ir taip.. na ir ka?.. baikit santykius arba juos teskit. o kas daugiau ir lieka 🙂

  bet tema aktuali 🙂 kaip tik paskutiniu metu susiduriu su zmonem, kurie daug demesio reikalauja sau ir nemoka isklausyt.. o vos pradejus pasakot sako “o as.. o man kaip buvo”. galvoju, kad gal cia vienatves ir amziaus pasekme.. ir stebiu save, kad tokia netapciau, nes tikrai sunku su tokiais zmonem ilgesni laika bendraut. o kaip neizeidziant pasakyt, kad nemoki isklausyt, nesugalvoju..

 2. Sveika,
  ačiū už komentarą. Siūlyčiau dar kartelį perkaityti straipsnį:). Jame rasi tokį sakinį :”pasikalbėti su draugu, kad norėtume sukurti lygiaverti balansą, kuriame ir jūsų problemos ar susirūpinimai būtų aptariami”. Aš pradėčiau pokalbį taip: “ar tau patinka kai tave išklausau?
  Tarkim atsakymas nuskambėtų: “taip”, tuomet kalbėčiau toliau “ir aš norėčiau, kad mane šiandien išklausytum. Tiesiog noriu papasakoti, kas man nutiko, nes jaučiuosi taip ir taip….”. O tada jau stebėti to žmogaus reakciją ir laviruoti pagal situaciją 🙂
  Sėkmės!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *