Ko iš tikrųjų noriu?

Pasirodo, sielos porą galime sutikti tik tuomet, kai mūsų pačių gyvenimas mus džiugina. Skamba paprastai? Dažna iš mūsų vyro ieškome tam, kad jis paverstų gyvenimą linksmesniu, gražesniu, kad nebesijaustume vienišos ir t.t. Santykių ekspertai rašo, kad reikėtų pradėti nuo savęs. Įgyvendinti tai, ką svajojame, daryti tai, ką norime, spindėti visomis vaivorykštės spalvomis, būti pozityviai nusiteikus, patirti teigiamas emocijas ir tik tuomet į mūsų gražų gyvenimą ateis ponas Tikrasis. Lyg desertas….

Jei jau reikia pradėti nuo savęs…pamaniau…pradėsiu. Ilgai klausinėjau savęs vieno ir to paties klausimo „ko aš iš tikrųjų gyvenime noriu?“ Nes tai, apie ką svajojau prieš 10 metų, jau išsipildė. O dabar…jaučiuosi pasimetusi ir pasiklydusi, nes nesugalvoju arba, esant dabartinėms gyvenimo sąlygoms, negaliu sau leisti.

Pamenu prieš Kalėdas mačiau rusų filmo „Eglutės2“ ištrauką, daug juoko sukėlė vienas vaizdas. Filmo veikėjas sėdėjo nuliūdęs savo ofise prie kompiuterio ir įrašė į google paiešką žodžius „už ką man visa tai?“. Ilgai juokiausi iš šio kadro. Tačiau vieną dieną prispausta klausimo į kurį atsakymo neturiu, padariau tą patį, įvedžiau žodžius „kaip žinoti ko nori gyvenime?“. Mano nuostabai radau daug straipsnių. Žinoti ko „iš tikrųjų“ nori gyvenime yra problema…. tačiau… kas ieško, tas randa. Sužavėjo R. Bishop straipsnis „Kaip žinoti ko iš tikrųjų nori?“ Štai ką jis rašo:

Daugelis iš mūsų tikrai neturime aiškaus vaizdo ko norėtume iš gyvenimo ir ką iš to turėsime, jei gausime. Žmonės į klausimą „ko tu nori?“ atsako trumpai: mašinos, namo, pinigų, kelionės, idealių santykių ir t.t. Paklauskime savęs „kodėl aš noriu šių dalykų?“, „kokios patirties aš ieškau per šiuos dalykus?“, „jei turėsiu mašiną, namą, santykius, ką tuomet jausiu/patirsiu?“

R. Bishop šių klausimų klausinėjo savo klientų ir gavo štai tokius, atrodo nieko nestebinančius atsakymus: „jei turėčiau daugiau pinigų, tuomet patirčiau….daugiau laisvės, saugumą, proto ramybę, jėgos jausmą, sėkmę“. Pabandykite atsakyti sau į šiuos klausimus, kaip manote koks bus Jūsų atsakymas?

Taigi, kaip gauti tai, ko noriu aš? Filosofas E. Hoffer yra dažnai cituojamas dėl savo posakio: „Tau niekada neužteks to, kas iš tikrųjų tau nesuteikia laimės“. Jei aš noriu saugumo, laisvės ir ramybės, ar yra tokia pinigų suma, kuri leis man taip jaustis? Atsakymas aiškus – Ne.

Taigi, ko iš tikrųjų noriu aš ir kaip tai gauti? Nejaugi noriu tik patirti anksčiau išvardintus jausmus ar tik turėti išvardintus daiktus? Atsakymas būtų ABU variantai.

Įsivaizduokime, jei savo gyvenime koncentruojamės į pojūčius ir siekiame jaustis saugiais, laisvais, ramiais ir mums pavyksta tai pajausti, ar tikrai mums rūpės kiek uždirbame ar ką turime?

R. Bishop atrado, kad kuo stipriau koncentruojamės į pozityvius patyrimus (t.y. saugumas, laisvė, vidinė ramybė ir t.t.) kurių norime iš gyvenimo, tuo lengviau yra sukurti ar gauti materialiuosius dalykus (t.y. mašina, darbas, namas, idealūs santykiai ir t.t.). Keista, tačiau kai autorius koncentravosi į pinigus, šis siekis neleido jaustis saugesniu ar laisvesniu, tačiau koncentravimasis į laisvės ir saugumo pojūčius leido lengviau sukurti materealius dalykus.

Tekstą anglų kalba rasite:

http://www.huffingtonpost.com/russell-bishop/how-to-know-what-you-trul_b_112707.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.