100 dalykų, kuriuos šį rudenį “paleisiu”

Ruduo. Amerikiečių jogos mokytoja Sara Avant knygoje “The Way Of the Happy Woman” rašo ,kad ruduo tai ne tik spalvoti  lietsargiai, šaltas lietus ir šiltas šalikas… tai laikas, kai turime nurimti, sumažinti gyvenimo tempus ir apsvarstyti, ką pasiliksime sau po vasaros šaltai ir giliai žiemai.

Mėgstu stebėti  kaip pageltonuoja, parausta medžių lapai, nukrenta ir čeža po kojimis. S. Avant rašo, kad ruduo skirtas išmokti paleisti tai, kas yra sena, nereikalinga ir atgyventa, kad pajausti ir išgyventi daugybę mažyčių vidinių  mirčių ir taip pasiruosti didžiajam išėjimui.

Ką reiškia “paleisti” ir leisti numirti? Tai nakties miegas po ilgos dienos, kai paleidžiame visus dienos įvykius ir išeiname į sapnų karalystę. Tai iškvėpimas po gilaus ikvėpimo. Tai tvirtos pozicijos nesilaikymas įvykus konfliktui, kompromisas vardan geresnių santykių. Tai reiškia, kad aš atsisakau kontroliuoti visus ir viską savo gyvenime: leidžiu savo vyrui reiksti meilę taip, kaip jis ją supranta ir pati pabandau jį suprasti, leidžiu sau nenusiminti,  jei kažkas įvyko ne taip, kaip buvo planuota ir stebiu kaip reikalai klostysis toliau, leidžiu sau būti man nepatinkančioje situacijoje ir stebiu kur ji mane nuneš. Paleidžiu viską, kas nepavaldu man, paleidžiu iliuzija, kad kontroliuoju savo gyvenima ir kiekvieną įvykį jame, žmones.

Paleisti, vadinasi leisti sau būti savimi – silpna, stipria, gležna, linskma, pažeidžiama, užsidariusia, tvirta ar atvira bendravimui  bei sąmoningai suvokti, kad šiuo metu esu butent tokia ir ta būsena priimu!

Būdama toli nuo namų suprantu, kad išgyventi galiu tik paleisdama viską, kas man buvo žinoma, atsipalaiduodama ir leisdama sąmoningai dalykams vykti, priimti naują, nežinomą. Jei keliaudama metro pasiklystu tarp ilgiausių kolidorių, leidžiu intuicijai mane vesti , leidžiu sau būti, patirti bejėgiškumo jausmą ir smalsiai stebėti, kur tai mane nuves. Mano nuostabai, rezultatas praktiškai visada yra geresnis nei tikiuosi.

Ką paleisiu šį rudenį aš?  Nutariau leisti numirti “Ori.lt”. Paleisti atgyvenusią tematiką “kodėl vyrai myli kales”, sunaikinti šį puslapį facebook’e ir stebėti, kas naujo užgims. Peržiūrėjau senus straipsnius ir jaučiu, kad jie tarsi rudens lapai, atžaliavo savo, paraudo, sudžiuvo ir laikas jiems nukristi. Tegul miršta tai, kas sena. Palaukim, pažiūrėkim, ką atneš žiema?

Ir pabaigai…pabandykime pažaisti štai tokį žaidimą. Reikės tik tušinuko ir balto lapo, kuriame parasysime štai ką:

100 dalykų, kuriuos šį rudenį  “paleisiu”:

 1. Paleisiu norą būti tobulai ir leisiu sau būti savimi.
 2. Paleisiu norą viską žinoti ir leisiu sau nežinoti, nemokėti (bei būsiu tuo metu su savimi švelni ir mylinti).
 3. Paleisiu baimę įgyvendinti savo svajones.
 4. Paleisiu atgyvenusias nuostatas.
 5. Paleisiu netikrus draugus.
 6. Paleisiu…..o dabar pratęskite šį sarašą pačios…… iki šimto.
 7. …….

 

Su meile ir šviesa,

Sonata

3 Replies to “100 dalykų, kuriuos šį rudenį “paleisiu””

 1. Kaip gaila kad Jus nusprendete palikti ori.lt
  Kai pamatydavau nauja Jusu “post” – tai tarsi budavo naujas dziaugsmo gvelpsmas mano kunui!
  Jus visada rasydavote taip nuosirdziai,nenuobodziai,saziningai ir aiskiai..,
  Tikiuosi kada ir vel pamatyti jusu “post-us” kad ir po 4 menesiu ar 4 metu! Suprantu visada ateina tas laikas kai reike iseiti ir pradeti augti ir stumpti viska i prieki – i saule i geresne vietele.

  Sekmes Jums gyvenime!

  IR ACIU KAD BUVOTE TOKIA SAUNI!

  ps. Gal galetumete pasidalinti jusu megstamiausiu “skaitiniu” tinklapiu saraseli? 🙂 labai noreciau paskaityti geru psichologiniu straipsniu.

  1. Sveika Diana,
   Dekoju uz nuostabius zodzius! Ori.lt, kaip puslapis, tikrai nenumirs! Galbut ikvepimo vedama ne taip issireiskiau. Planuoju siek tiek pakeisti straipsniu tematika – daugiau rasyti nuo saves ir maziau is knygu, taip pat sukurti naujienlaiski bei padaryti si puslapi siek tiek interaktyvesni. Kaip ir minejote pati, atejo laikas uzaugti ir stumtis i prieki. Todel tikiu, kad Ori.lt taps tikrai ta geresne vietele po saule 😉 Labai pagelbetumete, jei parasytumete temas, kuriomis noretusi gauti daugiau informacijos. Is anksto dekoju! Sekmes Jums dideliausios!
   Sonata 😉

  2. The question anwrses itself here When in deep meditation, what is your mind doing? It is best to cause the question to answer itself by, a condition called centering’. As you clear your mind, attempt to go inward as far as you can. During this exercise you will see’ a small light at the end of the tunnel’. The further into this you go, you will find you are focusing on a point. It is this point of light that is the target, destination, and center. The object is to pass through to the other side. You will find you progress as you try to do this, and your other questions will be answered.Humanity Healing web site and over fifty years of study. Too many differing texts to list.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.